Gospodarstwo Agroturystyczne „Biebrzańskie Eldorado”

Od 2009 roku prowadzimy Gospodarstwo Agroturystyczne „Biebrzańskie Eldorado”, położone we wsi Dolistowo Stare nad Biebrzą. Odwiedzający nas Goście przyjeżdżają do sielskiej doliny Biebrzy aby odpocząć od zgiełku miasta, obcować z naturą jak też skosztować lokalnych potraw. Pragnąc sprostać oczekiwaniom naszych gości, sami przyrządzamy większość dań, które serwujemy na śniadania czy obiadokolacje. Część z nich, oparta jest na przepisach, które stosowały nasze mamy i babcie. Jednym z takich produktów jest chleb wiejski na zakwasie (również w wersji z dodatkami, np. z żurawiną, z pestkami dyni itp.). Chleb ten zdobył  I nagrodę w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów 2015, w kategorii produkty i przetwory roślinne.

Nasze Gospodarstwo organizuje spływy kajakowe i spływy tratwą biesiadną, a po takim aktywnym odpoczynku na łonie natury nic nie smakuje lepiej niż świeży chlebek ze smalcem i ogórkiem z własnego ogrodu.

Drugim popularnym produktem wśród naszych Gości są oładzie, czyli drożdżowe bułeczki  smażone podobnie jak pączki, w tłuszczu. Do tego zimne mleko i deser gotowy!

Do wyrobu naszych produktów używamy składników pochodzących z naszego Gospodarstwa i od lokalnych producentów żywności. Pragniemy, aby nasze produkty były zawsze świeże, dlatego robimy ich niewielką ilość, głównie na potrzeby Gości naszego Gospodarstwa Agroturystycznego i na wcześniejsze zamówienie.

 

RestauracjaRozrywkaNoclegi

OFERTA

  1. Noclegi w gospodarstwie agroturystycznym,
  2. Spływy kajakowe i tratwami,
  3. Organizacja biesiad regionalnych,
  4. Szeroki wybór dań regionalnych, w tym szczególnie polecamy chleb wiejski na zakwasie , smalczyk, oładzie (po wcześniejszym zamówieniu) i wiele innych…
  5. Przetwory (dżemy truskawkowe, soki z winogron itp.)
  Strona www: www.biebrzanskieeldorado.net.pl
  Facebook: https://www.facebook.com/biebrzanskie.eldorado/