Gościniec Użmauda Tadeusz Pruszyński

Gościniec Użmauda prowadzony jest Państwo Bogumiła i Tadeusz Pruszyńskich od roku 2005. Gospodarstwo jest położone nad jeziorem Mauda, z bezpośrednim dostępem do jeziora.
W gospodarstwie można wypożyczyć  łodzie oraz kajaki. Dla miłośników wędkarstwa są dostępne pomosty do łowienia ryb, jest również przygotowana plaża i pomost do kąpieli. Nad jeziorem są także boiska do gry w piłkę nożną i siatkową. W gospodarstwie są organizowane uroczystości okolicznościowe tj. wesela, szkolenia. Państwo Pruszyńscy dysponują salą z możliwością rozdzielenia na dwie sale o powierzchniach 100 m2 i 230 m2. W serwowanych daniach używane są okoliczne produkty tradycyjne i regionalne np. „Ser podpuszczkowy dojrzewający Łanczkowscy”, sękacze,  wędliny tradycyjne Protasiewicz. Wielka atrakcją kulinarną Gościńca jest  „Biesiada Jaćwieska” z dziczyzną z daniem głównym w postaci pieczonego dzika.

Turystyczne atrakcje w okolicy to: NATURA 2000 Torfowiska Gór Sudawskich, Suwalski Park Krajobrazowy, głazowisko Bachanowo, Jezioro Hańcza, siedliska raka szlachetnego w Mariance a także kościół w Wiżajnach, trój styk granic  Polski Rosji  i Litwy, szlaki rowerowe Green Vello.

RestauracjaRozrywkaNoclegi

OFERTA

  1. Noclegi
  2. Potrawy regionalne
  3. Biesiada jaćwieska
  4. Organizacja imprez okolicznościowych,
  5. Organizacja szkoleń, spotkań biznesowych,
  6. Możliwość wędkowania
  7. Aktywny relaks nad jeziorem
  Telefon: 635 847 718, 607 559 015
  E-mail: gosciniecuzmauda@goscienicuzmauda.pl