Gospodarstwo agroturystyczne Pani Moniki Giczewskiej

Gospodarstwo ekologiczne położone jest we wsi Kurianki Pierwsze w gminie Raczki, w dolinie rzeki Rospuda. Do dyspozycji turystów przeznaczono cztery  pokoje dwuosobowe, dwie łazienki, aneksu kuchennego i salon wypoczynkowy.

W otoczeniu domu znajduje się ogród z altaną, piaskownicą, basenikiem dla dzieci, a w najbliższej przyszłości  będzie ustawiona huśtawka i inne elementy architektury ogrodowej. Na turystów, którzy zechcą skorzystać z oferty czeka szeroka gama atrakcji.  Chętni mogą nauczyć się jazdy konnej. W gospodarstwie hodowane są konie wykorzystywane do jazdy wierzchem oraz  kucyki.   Wieczorami przy ognisku lub grillu organizowane są biesiady.

Goście w czasie pobytu będą mieli zapewnione całodzienne wyżywienie, sporządzane na bazie produktów pochodzących z gospodarstwa. Serwowane  będą również potrawy tradycyjne dla regionu, których receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie  tak,  aby nie straciły regionalnego charakteru.

Posiłki są sporządzane z mięsa pochodzącego ze zwierząt z własnej hodowli oraz z własnych warzyw. W gospodarstwie jest mała plantacja truskawek i malin oraz sad ze starymi odmianami jabłoni. Gospodyni specjalizuje się w przygotowywaniu przetworów z  mięsa, mleka oraz warzyw i owoców. Gospodyni otrzymała wiele nagród tj.- III miejsce w Konkursie „Najlepszy spożywczy produkt regionalny Suwalszczyzny” za polędwicę uriańską. W konkursie „Nasze kulinarne dziedzictwo” Pani Monika otrzymała następujące wyróżnienia : w 2013- wyróżnienie za karpia wędzonego, w 2014-wyróżnienie za karasia w zalewie octowej, w 2015- I miejsce za okonia w zalewie octowej, w 2016-I miejsce za golonkę z garnka, w 2017- wyróżnienie za knyszki z grzybami.

RestauracjaRozrywkaNoclegi

OFERTA

  1. Noclegi w gospodarstwie agroturystycznym,
  2. potrawy kuchni regionalnej,
  3. nauka jazdy konnej,
  4. biesiady regionalne przy ognisku,
  5. obsługa cateringowa uroczystości.
  Telefon: 87 568 57 41, 604 541 893
  E-mail: nika3@op.pl