Gospodarstwo ekologiczne „Rydzewscy”, Sylwia Rydzewska

Gospodarstwo ekologiczne „Rydzewscy” ulokowane jest w niewielkiej wsi Jemieliste w pobliżu czystego i urokliwego jeziora o tej samej nazwie. Od 210 roku w gospodarstwie uprawiane są w sposób ekologiczny, jedyny zgodny z naturą warzywa, hodowane jest również bydło i kury.

Asortyment produkowanych warzyw jest bardzo szeroki: ziemniaki, wszystkie kapustne, sałaty, ogórki…. Pani Sylwia od niedawna uruchomiła również przetwórstwo swoich produktów. Dla wielbicieli dobrego jedzenia przygotowywane są ekologiczne kiszonki (ogórki, kapusta), marynaty, sałatki, soki, konfitury i inne smakołyki.

Gospodarstwo przystąpiło do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych i organizuje warsztaty edukacyjne dla zainteresowanych ekologią. Mają one na celu upowszechnienie idei edukacji w gospodarstwie rolnym poprzez przekazanie uczestnikom wiedzy na temat pochodzenia żywności („Od nasionka do zbioru”).

Gospodarstwo to także agroturystyka: 4 pokoje z 10 miejscami noclegowymi, w domu położonym nad jeziorem Jemieliste. Do dyspozycji gości pozostaje duży ogród, altana z kominkiem, plac zabaw dla dzieci, oraz pyszne domowe jedzenie z produktów z naszego gospodarstwa.

RestauracjaRozrywkaNoclegi

OFERTA

  1. Warzywa ekologiczne,
  2. Przetwory z warzyw ekologicznych,
  3. Noclegi w gospodarstwie agroturystycznym,
  4. Warsztaty ekologiczne
  Telefon: 604 900 958, 726 519 905
  E-mail: sylwiarydz@wp.pl – ekologia, edzik1806@wp.pl - agroturystka