Pasieka „Zielówka” Agnieszka i Paweł Zielewicz

Od wielu lat pszczelarstwo jest naszą pasją i zamiłowaniem. Dlatego też na Kurpiach w niezwykle urokliwym miejscu założyliśmy naszą stacjonarną pasiekę „Zielówka”. Dbając o pszczoły i przyrodę prowadzimy pasiekę, starając się podtrzymywać wielowiekowe  tradycje pszczelarstwa tych terenów. Pasieczysko położone jest w  miejscu objętym ochroną przyrody NATURA 2000, w Obszarze Chronionego Krajobrazu Równiny Kurpiowskiej i Doliny Dolnej Narwi. Specyficzny, wielokwiatowy miód  pozyskujemy w sposób tradycyjny, odwirowywany na zimno, nie kremowany i nie podgrzewany, przechowywany i rozlewany zgodnie z zasadami i tradycją. Pozyskiwany przez nas miód jest produktem pochodzącym  z jednego z najczystszych ekologicznie regionów. Miód wielokwiatowy z Doliny Narwi wyróżnia się charakterystycznym zapachem, smakiem, konsystencją, pozyskiwany jest sposobem tradycyjnym głównie z użytków zielonych oraz lasów iglastych  Puszczy Kurpiowskiej. Źródłem tego nektarowego miodu są również nadrzeczne łąki, pastwiska i ugory.

W 2016 roku Miód wielokwiatowy z Doliny Narwi został wyróżniony w XVI edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Poza działalnością pszczelarską Agnieszka Zielewicz tworzy  działania promujące kulturę i tradycje Kurpi. Współtworzy ludową Kapelę „Miód na Serce”, prowadzi Galerię Sztuki 6/9 której jest właścicielką oraz współtworzy Mobilną Wioskę Tematyczną Kurpiowskie Rozmaitości. W Kurpiowskiej Chacie Galerii 6/9 można zakupić miód, jak również skorzystać z bogatej oferty warsztatów: regionalnych, ekologicznych,  pszczelarskich oraz posłuchać tradycyjnej muzyki prosto z serca Kurpi.

Restauracja

OFERTA

  1. Miód wielokwiatowy z Doliny Narwi – 900 ml  (35 zł)
  2. Miód wielokwiatowy z Doliny Narwi – 720 ml (28 zł)
  3. Miód wielokwiatowy z Doliny Narwi – 500 ml (20 zł)
  4. Na indywidualne zamówienie – Miód wielokwiatowy z Doliny Narwi – 200 ml (15 zł)
  Telefon: 602 670 839
  E-mail: galeria6na9@gmail.com
  Facebook: https://www.facebook.com/galeria6na9