Stanica Kresowa, Edyta Szubska

Stanica Kresowa w Poczopku jest agroturystycznym ośrodkiem jeździeckim. Łączy w sobie klimat XVII wiecznych dworów polskich z zaletami współczesnych standardów wypoczynku.

W odległości do 20 km można zwiedzić wiele ciekawych miejsc związanych z historią wielokulturowego i wielowyznaniowego pogranicza: Szlak Tatarski – Kruszyniany i Bohoniki z zabytkowymi meczetami i specjałami kuchni tatarskiej, uzdrowiskowy Supraśl z monasterem prawosławnym i Muzeum Ikon, czy Sokółkę. W bezpośrednim sąsiedztwie Stanicy znajduje się ogród leśny – tzw. Silvarium, przygotowany przez Nadleśnictwo Krynki z siedzibą w Poczopku.

W domowej, przyjemnej atmosferze połączonej z polską gościnnością serwujemy swojskie domowe jedzenie przygotowywane od podstaw w kuchni Stanicy Kresowej z wykorzystaniem jak największej ilości produktów sezonowych i miejscowych. Na pobytach odnajdą się tu również Goście, których dieta z różnych powodów wymaga ograniczenia lub wykluczenia: mięsa, laktozy, cukru czy glutenu. Potrzeby te należy zgłaszać gospodarzom, najlepiej z małym wyprzedzeniem.

Oprócz gastronomii największą atrakcją Stanicy jest hodowla koni. Na terenie ośrodka można poznać te piękne stworzenia oraz nauczyć się jazdy wierzchem. Osoby bardziej doświadczone mogą wybrać się z instruktorem na wycieczkę w teren bądź przejażdżkę bryczką…. Zapraszamy!

RestauracjaRozrywkaNoclegi

OFERTA

  1. Noclegi w przytulnych pokojach (także rodzinnych) z łazienkami
  2. Wyżywienie – kuchnia domowa z elementami regionalnymi
  3. Dwie sale biesiadno-konferencyjne
  4. Organizacja spotkań okolicznościowych i biznesowych
  5. Organizacja szkoleń
  6. Wiata ogniskowa
  7. Nauka jazdy konnej i doskonalenie sztuki jeździeckiej
  8. Przejażdżki bryczkami
  9. Wypożyczalnia rowerów
  10. Plac zabaw dla dzieci
  Telefon: 601 067 316
  E-mail: rezerwacja@stanicakresowa.pl
  Strona www: http://www.stanicakresowa.pl